Loading color scheme

Zámecký pivovar Frýdlant

Kontakt Poznejte obnovený Zámecký pivovar Frýdlant a ochutnejte pivo Albrecht.
Objednat prohlídku lze e-mailem: ic@pivovar-frydlant.com, telefonicky: 487 989 000, nebo osobně na recepci Zámeckého pivovaru Frýdlant. Termíny pravidelných prohlídek (bez objednání) jsou umístěny na webových stránkách pivovaru.

ZÁMECKÝ PIVOVAR FRÝDLANT
Hejnická 4073
464 01 Frýdlant
Provozní doba recepce
po - pá 8.30 - 15.00
www.pivovar-frydlant.com
E-mail: info@pivovar-frydlant.com
Telefon: +420 487 989 000

Místo


Hejnická 4073

Popis

Panská výroba piva ve Frýdlantu na severu Libereckého kraje je poprvé doložena roku 1381, pivo se zřejmě vařilo přímo na hradě. V 16. století byl za rodu Redernů vystavěn nový samostatný pivovar poblíž řeky Smědé na místě, kde stojí i dnešní provoz. K zásadnímu rozšíření a přestavbě pivovaru došlo před rokem 1629. Původcem přestavby byl zřejmě tehdejší pán Frýdlantského panství, Albrecht z Valdštejna, po kterém se nyní jmenuje místní pivo.

Výroba piva ve frýdlantském pivovaru skončila krátce po druhé světové válce a následně se využíval ke skladování zeleniny či zrání sýrů. Během té doby objekt chátral.
Roku 2010 koupil zchátralý Zámecký pivovar ve Frýdlantu Marek Vávra (Terra Felix s.r.o.). Při obnově pivovaru chtěl Vávra zachovat jeho historickou podobu a začal spolupracovat s Národním památkovým ústavem. Pivovar zrekonstruoval a vybavil zařízením nutným k výrobě piva. Součástí pivovaru je také pivnice, kde je možné ochutnat čepovaná piva Albrecht a zakoupit je v lahvích s sebou. Návštěvníci mají možnost prohlídkové trasy i ochutnávky piva přímo z ležáckých tanků.