Loading color scheme

PAČINEK GLASS

Kontakt Exkurze ve sklárně, sklo na vlastní ruce a dech, unikátní skleněná zahrada.

Jiří Pačinek
Kunratice u Cvikova 147
471 55 Kunratice u Cvikova
Česká republika

Exkurzi ve sklárně domluvíte na telefonu +420 608 404 986, nebo e-mailu : david@pacinekglass.com.

Skleněná zahrada je přístupná celoročně, bez předchozího objednání a bez vstupného.
http://www.pacinekglass.com
E-mail: info@pacinekglass.com
Telefon: +420 774 636 376

Místo


Kunratice u Cvikova 147

Popis

Sklářskou huť Pačinek glass Jiřího Pačinka, jednoho z nejvýznamnějších současných uměleckých sklářů nejen v České republice, ale zároveň na mezinárodní úrovni, najdete v Kunraticích u Cvikova, kde v samém srdci Křišťálového údolí, což je oblast s největší koncentrací a tradicí sklářské výroby nejen v Čechách, ale i v Evropě a na světě, návštěvník možná poprvé v životě spatří rozžhavenou sklářskou pec s pracujícími mistry skláři. Ti se na chvíli stanou jeho učiteli a spolu s nimi tak může vyzkoušet nejen foukání do píšťaly, ale i tvarování žhavého skla sklářským nářadím a vytvořit si tak svůj vlastní skleněný výrobek.

V případě, že návštěvník nemůže přijet za sklářskou pecí do sklárny, může přijet sklář a sklo za ním. Pačinek Glass totiž disponuje unikátní mobilní sklářskou pecí, se kterou jsou skláři schopni přijet a pracovat prakticky na jakémkoli místě, kde je dostupná elektrická energie, malé množství vody a zpevněný rovný prostor o ploše minimálně 4 x 4 metry.

V Kunraticích u Cvikova můžete vedle samotné sklárny navštívit také jedinečnou Křišťálovou zahradu - místo, kde po celý rok rostou skleněné rostliny s exotickými jmény, jako například Herba crystallus, Serpenta multichroma, Columna ledum, nebo Kunraticia lucida…