Loading color scheme

Grzegorz Pawłowski - sochy

Kontakt https://www.facebook.com/stosrzezb

ul. Armii Krajowej 26
Szklarska Poręba
https://www.grzegorzpawlowski.info
E-mail: stosrzezb@gmail.com
Telefon: +48 602 421 787

Místo

Polska
ul. Armii Krajowej 26

Popis

Grzegorz Pawłowski. Rzeźba – výstava a prodej plastik, zakázková díla. Autor používá kov, kámen, dřevo. GRZEGORZ SIWY PAWŁOWSKI od dětství hledal v přírodě zvláštní tvary. Život v horách ho vždy inspiroval. Hra asociací se časem změnila v skutky. Tvorba s využitím kamene a dřeva přišla přirozeně. Tyto suroviny ho vždy obklopovaly. Později začal také sochat do kovu. V roce 2009 postavil své studio, které se v průběhu let rozrostlo tak, aby vyhovovalo konstrukci větších forem. Jednou z nich je 7 metrů vysoký Rzepiór, což je jiné jméno pro Krakonoše, který se usadil v Karpaczi. Je zhotoven svařením z oceli, K vidění je mnoho dalších velkých plastik ze dřeva, kovu a skály. Grzegorz Pawłowski také rád tvoří stroje přímo ze světa fantazie (BathtubeChooper, Stroj pro sběr kořenů mandragory, Ponorka). Většina z těchto děl byla rozptýlena po celém Polsku a Evropě. Po několika letech získal Grzegorz Pawłowski auru, která umožnila jeho mysli a srdci vytvořit první řadu soch s názvem Pravda hmoty (Prawda Materii). Premiérová vernisáž této série proběhla v belgickém Gentu ve Vlask Gallery. Výstava putuje také po Polsku. Forma Pravdy hmoty byla do jisté míry ovlivněna pouličními divadly, ve kterých kdysi sochař působil. V sochách se to projevuje odrazem divadelních gest přímo z pantomimy. Hlavním tématem výstavy však je především touha ukázat objektivitu hmoty v konfrontaci se subjektivním lidským pohledem na svět. Toto téma se objevilo při tvorbě forem, kdy ho tvary přírodní hmoty vedly k různým asociacím, aby za okamžik mohl subjektivně ovlivnit její kompozici. Práce na výstavě byla pro sochaře jakýmsi dialogem s hmotou, během něhož zjistil, že je to jediná skutečná forma ve vesmíru. Zbytek je náš subjektivní názor. Ve studiu se kromě jedinečných děl vytváří užité umění: brány, branky a ploty různých typů. Materiál je kov, dřevo a kámen. Kámen s logem firmy, názvem ulice nebo města. Jakékoli rozměry.
Nábytek z oceli a dřeva dělá na objednávku, jako například stoly, lavice, skříně a další. K vidění jsou rezavý plech na stěny, ozdobné kovové reliéfy, zábradlí, schody či kamenné, kovové a dřevěné sošky.

Szklarska Poręba, ul. Armii Krajowej 26;  Tel.: +48 602 421 787 stosrzezb@gmail.com; https://www.grzegorzpawlowski.info/