Loading color scheme

Na Bidýlku

Kontakt Za výrobou vlastního hrníčku do keramického ateliéru.

Hrníčkovou dílnu nebo prohlídku Hrníčkové galerie objednávejte na tel. čísle +420 721 885 592 nebo na mailové adrese info@nabidylku.eu.

Keramický atelier Na Bidýlku
Martina a Mirek Novákovi
Poustka 1e
Frýdlant
http://www.nabidylku.eu/
E-mail: info@nabidylku.eu
Telefon: +420 721 885 592

Místo

Česká republika
Poustka č.e. 1 464 01 Višňová

Popis

Keramický atelier je součástí rodinného penzionu Na Bidýlku, který se nachází v Poustce u Frýdlantu na severu Libereckého kraje. Dům stojí mezi pastvinami uprostřed venkovské krajiny a zve návštěvníky k tvůrčímu odpočinku.

V prostorách keramického atelieru pořádáme hrníčkové dílny pro veřejnost, v létě dětské keramické tábory. Vyrábíme keramické užitkové i dekorativní předměty, které vypalujeme v elektrické peci. Keramické výrobky vznikají buď na hrnčířském kruhu, nebo technikou plátování – to je jednoduchá technika pro výrobu hrníčků. Touto technikou si každý účastník keramické dílny vyrobí svůj vlastní keramický hrníček. Všechny naše výrobky nabízíme k prodeji v Hrníčkové galerii, která je vedle penzionu.

K penzionu vede naučná tématická stezka Cesta řemesel, která oslavuje poctivé řemeslníky, kteří si udržují každodenní radost z tvůrčí práce. Osm znázorněných řemesel v osmi postavách řemeslníků úzce souvisí se stavbou domu a jeho zabydlováním. Sochy řemeslníků vás seznámí s jejich dovednostmi, připomenou vám, čím jsou kteří řemeslníci při stavbě domu důležití. Dozvíte se zajímavosti z historie.

Přijeďte, odpočívejte, tvořte, poznávejte nové věci!